HM Helvetia Meble Sp. z o.o. powstała w 1991r. i jest częścią międzynarodowego holdingu meblowego – IMS Group. Specjalizujemy się w produkcji mebli do pokoju dziennego, jadalni, sypialni, przedpokoju oraz mebli młodzieżowych i szaf.

 

Na początku działalności nasz główny asortyment stanowiły sypialnie, aktualnie mamy w ofercie 120 kolekcji wykonywanych w blisko 80 opcjach wykończenia. Do produkcji i zdobienia mebli używamy m.in. folii finish, laminatów, płyty wysoki połysk, płyty MDF i szkła.

Ciekawy i nowoczesny design w połączeniu z wysoką jakością sprawiają, że nasze meble cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce. Sprzedajemy do niemal wszystkich krajów europejskich, a także do Azji (Kazachstanu, Uzbekistanu, Mongolii) i Ameryki Północnej (USA i Kanady).

Firma zatrudnia obecnie blisko 500 osób, a nasze zakłady zajmują 9500 m2  powierzchni produkcyjnej i 5500 m2 powierzchni magazynowej (6-piętrowy magazyn wysokiego składowania, 3500 komór). W ciągu miesiąca do produkcji zużywamy średnio 2600 m3 płyty wiórowej (tj. około 180 tys. m2 – 18 ha).

Za jakością naszych produktów stoi przede wszystkim wysoko wykwalifikowana załoga, ale też najnowsze technologie i materiały wykorzystywane przy produkcji. Co roku zwiększamy sprzedaż, budując zaufanie klientów i stale udoskonalając system dystrybucji.